Головна > Блог > Статті > Дверцята для каміна зі склом? Що до чого
Арочная дверца для камина с приставкой из металла

Дверцята для каміна зі склом? Що до чого

Як можна повернути старий добрий камін до життя, радіти променистому теплу від вогню і не побоюватися, вугіллячок що вискакують, іскор або диму від палаючих дров? Багато власників камінів постійно стикаються з тим що не можуть залишити камін без нагляду. Буквально вистрілюють з каміна вуглини та іскри пропалюють меблі, килими та одяг. Господарі каміна так стурбовані що починають винаходити велосипед і придумувати яку ж перешкоду поставити на шляху, як убезпечити свій будинок від пожежі.

Зазвичай встановлюють такі заслони:

 • сітка для каміна
 • лист металу, вирізаний за формою отвору каміна
 • кована декоративна камінна перегородка
 • мікс з усього перерахованого вище

Сумнівний захист, а точніше ілюзія, між вогнем в каміні і життєвим простором в будинку, яке хочеться і захистити, і обігріти. У той же час так хочеться все-таки насолоджуватися вогнем, а не захищатися від нього. Адже грати або сітки не дають повного захисту, крізь щілини і примикання, та й через саму сітку може прострелити іскра і спровокувати пожежу, та й огляд вогню через таке “пристосування” залишає бажати кращого.

Як правило сітки для каміна купують в магазині камінів або супермаркеті або виготовляють на замовлення в кузні під розмір отвору вашого каміна. Чим це загрожує?

 • розмір сітки стандартний і не підходить під отвір вашого каміна
 • так як виробник економить і виготовляє сітку і профіль для каркаса зі звичайного металопрокату, а вони для цього не призначені, сітка з часом викручується від високої температури і стає схожа на чорний, іржавий і кривий предмет металобрухту
 • через сітку або щілини в примиканні до отвору каміна все одно може прострелити іскра з вогнища і спровокувати пожежу
 • дим з каміна все одно буде виходити внаслідок перепадів тиску через сезонність; відкриття дверей, вікон, зміна вітру – все це буде тільки цьому сприяти
 • якщо сітка стоїть не щільно до каміна, то в камін можуть залізти домашні тваринки, рознесуть бруд по всьому будинку, а сажа відмивається дуже важко

Що стосується перегородки для каміна з листа металу, то з огляду на те, що нагрів по всій площі здійснюється нерівномірно, її практично відразу вигинає. І що це за камін, якщо вогню не видно ?!


Яка альтернатива?

Дверцята для каміна з жароміцних склом під замовлення від компанії “Огневода”

Повноцінний захист і прекрасний огляд – це дверцята для каміна з жароміцних склом, а по суті прозора жароміцна (800С) склокераміка, укладена в міцний охолоджуваний каркас з профілю конструкційної сталі, яку не перекрутить від високої температури.

Для чого потрібно встановлювати дверцята на камін або піч?

Через відкритий отвір каміна або печі все тепло з приміщення йде в димохід, тому поки ви топите, біля каміна буде тепло. Як тільки камін почне затухати, він висмокче все тепло, яке він генерував до цього. Не можна прикривати заслінку димоходу для збереження тепла, поки камін не прогорів, можна учадіти уві сні (чадний газ не має запаху). Після установки дверці для каміна з вогнетривким склом ви забудете про всі ці проблеми.

Які доводи переконують в необхідності замовити дверцята для каміна:

 1. Камін зі скляними дверцятами стане герметичним. Він перетвориться в камін-піч, це досить нове поняття для таких осучаснених агрегатів.
 2. ККД каміна з цегли з дверцятами підвищиться більш ніж на 30%, на це впливає багато факторів. Почнуть краще прогріватися стінки камери згоряння, паливо буде більш якісно допалюватися за рахунок підвищення температури в топковій камері внаслідок збільшилася хімічної каталізації. Двері виступають бар’єром, жаропрочное скло відбиває назад в камін близько 30% випромінювання, рівномірно прогріваючи стінки топки каміна.
 3. Ви зможете регулювати приток повітря для горіння регулятором топкових дверцят зі склом, тим самим контролювати потужність і кількість спалюваних дров при горінні каміна.
 4. Вогнетривка дверця для каміна стабілізує тягу, він перестане диміти. При різких поривах вітру не виникатиме ефекту “зворотної тяги”.
 5. З каміна зі скляними дверцятами НЕ будуть летіти іскри і вискакувати вуглинки, вогнетривке скло дверцят каміна стане надійним бар’єром.
 6. В камін з дверцятами не будуть лізти домашні тваринки і діти, коли він не працює.
 7. При чищенні димаря сажа не буде летіти в будинок, а залишиться за склом дверцят.

Чому дверцята для каміна нашого виробництва на замовлення не перекрутить від високої температури? – Ми розробили власну конструкцію дверцята для каміна, в якій застосована система постійного охолодження профілю по всьому периметру


Повітря надходить в камінну дверцю через спеціально передбачені отвори, і як би огинаючи її по периметру, проходить по каналах і виходить в зону обдування жароміцного скла від димових газів виконуючи функцію “чисте скло”. Завдяки цьому, вогнетривке скло дверцят вашого каміна буде залишатися чистим протягом тривалого часу.

Довгі роки ми виробляємо камінні дверцята на замовлення в цегляні каміни і печі за індивідуальними розмірами. Ми розробили особливу технологію виробництва такого специфічного продукту як “камінна дверцята зі склом за індивідуальними розмірами”. Це досить трудомісткий, складний технологічний виріб. Камінні дверці всі різного розміру і форми. Складна логіка виробничої лінії повинна видавати вироби рівної між собою якості, тому таке виробництво “дороге” за визначенням. До речі, в зв’язку з цим багато світових виробників камінів відмовилися від виробництва під замовлення дверцят для камінів за індивідуальними розмірами. Навіть незважаючи на те, що як і раніше доводиться виготовляти дверцята стандартних розмірів для серійного виробництва камінів, виробництво дверцят займає до 50% більше часу ніж при виготовленні камінної топки в цілому. Через це власники камінів з цегли з нестандартними розмірами прорізів залишилися з проблемою – чим закрити отвір каміна, з якого раз у раз вилітають іскри, виходить дим, віє небезпекою пожежі.


Чому при виборі конструкції дверцят для вашого каміна або печі краще відразу звернутися до нашого менеджера:

 • має багаторічний досвід роботи – це сотні різноманітних форм камінів, знає технологію виробництва, тобто як відбувається виготовлення дверцят для каміна
 • повідомить вам які фото каміна необхідно надіслати
 • детально вивчить фото вашого каміна і визначить, які особливості впливають на вартість дверцят, і на чому можна або не потрібно економити
 • запропонує з усього асортименту нашої продукції оптимальні конструкції з точки зору безпеки та працездатності каміна

Залиште заявку і ваш камін знову оживе!

Схожі статті

Кошик

0