Головна > Блог > Статті > Навіщо потрібні дверцята для каміна зі склом?

Навіщо потрібні дверцята для каміна зі склом?

Багато століть каміни зігрівають людей, створюють затишок і неперевершену атмосферу житла.

Камін – це предмет гордості і джерело задоволення для тих, у кого він є. І предмет тихою заздрості для тих, у кого каміна немає.

Сучасні каміни – це більше, ніж просто обігрівачі житла.

Існує безліч більш сучасних способів обігрівати будинок. Проте, каміни не здають своїх позицій – вони як і раніше популярні у тих, хто знає толк в комфорті і красивого життя.

Камін – це не тільки стильна деталь інтер’єру, це одночасно і престиж, і джерело радості і задоволення для Вас і всій Вашій сім’ї. Адже для багатьох з нас затишне містечко біля каміна – втілення сімейного щастя і душевного комфорту.

Згадайте, чи уявіть: зимовий вечір, за вікном завірюха …, а Ви сидите перед каміном і п’єте улюблений напій, Вам тепло і затишно. Тихо потріскують дрова, що горять, і в мерехтливих язиках полум’я є щось чарівне, зачаровує.

І плювати, що за вікном холоднеча, адже у Вас є твій теплий, затишний шматочок світу, і здається – цей вогонь живий, і можна вічно дивитися на нього …

Однак той же відкритий камін, здатний дарувати стільки радості, може стати джерелом проблем і навіть загрозою Вашому благополуччю. І ось чому:

 • Під час горіння дров неминуче летять іскри і вуглинки. Достатньо однієї іскри або крихітного вуглинки, щоб почалася пожежа. Угольок маленький, а пожежа може вийти великий.
 • Вилетіли з каміна вугіллячко або іскра можуть потрапити на шерсть домашнього улюбленця або на дитину, які знаходяться поруч з каміном.
 • І якщо вже мова зайшла про дітей, батькам необхідно знати, що відкритий камін небезпечний для дитини не тільки вуглинками і іскорками.
 • І якщо вже мова зайшла про дітей, батькам необхідно знати, що відкритий камін небезпечний для дитини не тільки вуглинками і іскорками.
 • Старша дитина може витягти з каміна вугіллячко або палаючу деревинку («Я хотів пограти тим красивим камінчиком, який світиться»). У кращому випадку це закінчиться діркою в підлозі або килимку.
 • Заграли дитина може кинути в камін що-небудь цінне («Ці зелені папірці так красиво горять, а дядько, який на них намальований, як ніби кривляється!») Або небезпечне – багато матеріалів при горінні виділяють дуже отруйні гази – («Ця лялька мене не слухалася, і я її покарала! »). І якщо батьків не виявиться поруч – трапиться біда.
 • Крім усього цього і діти, і домашні тварини можуть залізти у відкритий камін. В палаючий вони, звичайно, не полізуть, але в остиглий, як мінімум, спробують. Розкидані біля каміна зола і вугілля, сліди брудних лап і ніг по всьому будинку навряд чи порадують Вас. Та й відмити від сажі, що дитину, що тварина, не так-то просто.
 • Значить не можна залишати запалений камін без нагляду, треба постійно перебувати поруч. А то відлучити хвилин на десять, а повернешся: чи то швидку викликати, то чи пожежних, то чи всіх одразу …
 • Прямим нагрівом при горінні дров нагріваються тільки стінки самого каміна, а повітря в приміщенні, де знаходиться камін, прогрівається інфрачервоними променями, що виходять від вогню і вугілля. При цьому тепле повітря в прямому сенсі випаровується в трубу, і досить швидко, якщо камін є відкритим.
 • Вилітає в трубу той самий повітря, яким ми дихаємо. Значить, потрібно забезпечити приплив свіжого повітря в приміщення. У холодну пору року, а саме в такий час в основному і топлять камін, це швидше за все буде холодне повітря, що надходить через відкриту кватирку. Результат – зайві тепловтрати. Це як мінімум.
 • Після того як камін погас, тепле повітря, як правило, продовжує випаровуватися. Багато хто думає, що досить перекрити заслінку димової труби. Це оману. Справа в тому, що остигають вугілля виділяють чадний газ, який повинен вийти в трубу і не потрапити в приміщення. Тому не можна перекривати димову трубу повністю. За правилами техніки безпеки отвір в трубі повинен перекриватися заслінкою приблизно на 70%. Відповідно, тепле повітря продовжує випаровуватися, хоча і не так швидко.
 • Ось і виходить, що відкритий камін гріє приміщення тільки коли горить, і то неефективно. А коли камін погас, все тепло вилітає в камінну трубу.
 • Просте і логічне рішення – підвести до каміна повітря з вулиці, щоб забезпечити ефективне горіння. Але поки камін залишається відкритим, це безглуздо – тепле повітря все одно буде вилітати на вулицю.
 • При горінні дров утворюється сажа і кіптява. Верхня частина каміна може закоптити зовні облицювання – погодьтеся, не дуже приємне видовище. А відмивати кіптява з каміна – не найприємніше заняття.
 • Іноді буває, що дим і сажа з каміна з різних причин не вилітають в трубу, як годиться, а йдуть в приміщення. Запах диму і бруд від сажі зовсім не радують, вірно? А якщо дим пішов у приміщення дуже сильно – це ще й небезпечно, адже можна отруїтися чадним газом і навіть задихнутися. Це небезпечно подвійно, якщо в будинку діти без нагляду.
 • Полум’я в відкритому каміні може згаснути, наприклад, від протягу, і горіння перейде в тління, при якому виділяється отруйний чадний газ. Що вкрай небезпечно, тому що чадний газ практично не має запаху!
 • Відкритий камін не дозволяє в необхідній мірі контролювати процес горіння і отримати максимум тепла, дрова швидко вигорають, причому в повному обсязі. Економічно не найкращий варіант.
 • Ще одна неприємність, яка може трапитися – при чищенні димаря сажа і бруд летять з каміна в приміщення, забезпечуючи господарям ударний фронт робіт з прибирання.

Як бачите, камін – це не тільки комфорт і задоволення. При певних обставинах, відкритий камін – це проблема. Причому не одна, а багато проблем. І навіть загроза.

Для захисту та безпеки давно придумані камінні решітки та захисні екрани.

І ті, і інші широко представлені на ринку камінів. Камінні решітки та захисні екрани, як правило, виготовляють з металу, при цьому вони можуть бути дуже гарними. Але подібні пристосування вирішують лише частину проблеми – в основному це захист (зауважте, далеко не найнадійніша!) Від вилітають іскор і вугілля. Ну і огорожу, звичайно, щоб діти і тварини не могли залізти в камін. Додайте сюди декоративну функцію – і все. При цьому немає можливості нормально спостерігати за полум’ям.

Але якщо стільки проблем, то навіщо тоді камін? І що з цим можна зробити?

Зрозуміло, всі описані проблеми можна вирішити, загрози усунути.

Зробити це нескладно – потрібно просто поставити камінні дверки.

Вони і тільки вони здатні одним махом позбавити Вас від описаних проблем: захистять, убезпечать, усунуть, забезпечать.

Головне при цьому зробити правильний вибір – дверки повинні вирішувати всі описані проблеми.

Камінні дверки діляться на кілька категорій, залежно від конструкції і призначення.

Зверніть увагу! Цілісні металеві (як правило, чавунні) дверки на каміни встановлювати небажано – з ними камін по суті перетворюється на просту пічку. Не видно, що відбувається всередині каміна, немає можливості для ефективного регулювання процесу горіння. До того ж інфрачервоне тепло від полум’я і вугілля не обігріваються приміщення, а просто нагріває дверку. Крім того, через таку дверку просто не видно, що пора підкинути дров.

Кращим рішенням всіх проблем є установка камінної дверки з термостійким склом. Саме така конструкція вибрана для виробництва камінних дверцят «Огневода».

І ось чому:

Дверцята встановлюється майже герметично і повністю перекриває камінний отвір.

При цьому (на відміну від захисних екранів і цільних металевих дверцят) не закривається внутрішній простір каміна, тим самим забезпечуючи візуальний контроль полум’я, в той час як інфрачервоне випромінювання безперешкодно забезпечує приміщення теплом.

Іскри, вуглинки, сажа і дим не можуть потрапити в приміщення – таким чином усувається загроза пожежі і отруєння димом або чадним газом.

Через скло дуже зручно тримати під контролем процес горіння і вчасно зорієнтуватися, коли потрібно буде підкинути дров або відрегулювати силу полум’я.

Для контролю процесу горіння передбачена спеціальна можливість – на дверцятах можна встановити пристрій регулювання подачі повітря. Це дозволяє регулювати силу горіння, збільшуючи час горіння дров в кілька разів, що в свою чергу дозволяє більш економно витрачати дрова.

Пристрій регулювання подачі повітря і можливість безперешкодного візуального контролю дозволяють запобігати небезпечні ситуації. Наприклад коли гасне полум’я, і ​​горіння переходить в тління з виділенням отруйного чадного газу.

Установка додаткової функції регульованою подачі повітря в верхній частині рами дверки дозволяє забезпечити більш повне згоряння газів, які виділяються при горінні дров і скупчуються під склепінням каміна, і за рахунок цього збільшити кількість отриманого тепла.

Дверцята відкриваються ненадовго: для закладки та розпалювання дров або обслуговування каміна. Потім закриваються замком, який дитина або тварина не відкриють.

Тому діти і тварини вже ніяк не зможуть залезь в камін – чистота і безпека забезпечені.

Іскри і вуглинки не потраплять на дитину або тварину.

Працюючий камін тепер можна залишити без нагляду – дверцята надійно захищає від непередбачених ситуацій і інших неприємностей.

Дитина не зможе кинути в камін що-небудь цінне, так само як і небезпечне.

Завдяки надійному захисті дверки фасад каміна не коптиться і не мажеться сажею.

Неприємний запах, дим, частинки сажі, а також отруйний чадний газ не потрапляють в приміщення, а йдуть в димову трубу.

При чищенні димаря сажа і бруд залишаються всередині каміна і не розлітаються по приміщенню.

У наявності і енергозберігаючий ефект: тепле повітря з приміщення більше не вилітає в трубу. Таким чином підвищується ККД каміна, і він по праву стає повноцінним нагрівальним приладом. Адже і після охолодження каміна тепле повітря залишається в приміщенні.

При установці камінної дверки є можливість підвести до каміна повітря з вулиці, залишивши невеликий регульований приплив повітря з приміщення у тому, щоб контролювати процес горіння.

Камінна дверцята з додатковою подачею повітря через раму дозволяє обійтися без піддувала, зольного ящика і колосників – це покращує зовнішній вигляд каміна, значно полегшує його обслуговування. При цьому забезпечується так зване «Подове горіння», при якому дрова згоряють повністю, і виділяється набагато більше тепла, ніж в камінах з піддувалом.

Правильно підібрані і встановлені дверки не тільки практичні – вони красиві і здатні стати прикрасою будь-якого каміна. У декорі камінних дверей можна використовувати різне забарвлення і матеріали: наприклад, латунь, забарвлення «під золото» і т.д. Це дозволяє гармонійно «вписати» камін в уже існуючий інтер’єр, зробити стилізацію під обраний стиль (наприклад «модерн», «бароко» і т.д.).

І найголовніше – тепер можна абсолютно безпечно насолоджуватися видом палаючого полум’я і теплом, що виходить від каміна, адже часто саме для цього його і ставлять.

Тепер Ви переконалися, що правильно підібрані камінні дверки, а саме дверки з термостійким склом, мають безліч незаперечних переваг? З такими камінними дверцятами у Вас не буде проблем!

Чи не час і Вам ЗРОБИТИ ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР ?!

Схожі статті

Кошик

0