Головна > Блог > Статті > Як обрати жароміцне скло для каміна

Як обрати жароміцне скло для каміна

Модні тенденції переслідують нас кожен день. Мода на одяг, машини, подорожі. Не оминула ця сфера і наші будинки, а значить є мода на інтер’єри і їх окремі елементи. І вся ця мода циклічна, як і сто років тому, зараз в моді каміни.

Сучасні каміни не схожі на своїх прабатьків і частіше виконують лише декоративну функцію, хоча все також можуть створювати затишок своїм теплом. І щоб тепло було безпечним, зараз все частіше вибір падає на варіанти закритої топки, а значить, жароміцне скло стає невід’ємним елементом каміна. Адже жароміцне скло дозволяє милуватися язиками полум’я в нових моделях камінів. Але як його правильно вибрати? Яким має бути скло? Давайте розберемося.

Плюси і мінуси жароміцного скла

Крім функціонального призначення камінів змінилися і їх розміри. Замість масивних конструкцій на підлогу кімнати ми отримали лаконічні невеликі каміни, які відмінно впишуться в інтер’єр вітальні, їдальні, спальної кімнати, робочого кабінету або бібліотеки. І оскільки використовується камін для створення затишку і домашньої атмосфери, він повинен бути безпечним і стильним, а в цьому допомагають скляні дверцята.

Які переваги є у жароміцного скла?

– як і будь-яке скло воно залишає можливість милуватися всім, що відбувається за ним. А значить ви зможете милуватися красою полум’я в каміні.

– таке скло захищає від іскор, що в свою чергу підвищує рівень пожежної безпеки. Також таке скло захистить килим і меблі в кімнаті від попадання іскор.

– ви зможете легше і безпечніше відрегулювати горіння вогню завдяки замкнутій конструкції.

– від закритої склом конструкції виділяється більше тепла.

– скляні вогнетривкі дверцята протистоять впливу вогню і різним механічним навантаженням.

– з часом ви зможете замінити скло і при невеликій кількості навичок робити це можна самостійно.

– вогнетривке скло розраховане для довгої експлуатації дверцят каміна.

– фурнітуру використовують вогнетривку, але варто бути обережними, адже поруч гаряче скло.

– збільшиться ефективність від експлуатації каміна, адже термостійкий посуд пропускає інфрачервоні промені.

– підходять для різних дизайнерських рішень завдяки великому асортименту, різних форм і варіацій жароміцних стекол.

Список переваг досить значний, але ми не можемо приховувати і наявні недоліки. Їх не багато і ось вони:

– дверцята для каміна важкі і доповнені замикаючими пристроями.

– є необхідність регулярно позбавлятися від кіптяви, яка накопичується на поверхні стекол.

– через складний процес виробництва, вартість вогнетривкого скла досить висока.

– навіть найсучасніші технології не можуть захистити скло від нагрівання. Його температура може досягати від 120 до 200 градусів, так що потрібно бути обережними щоб не отримати опік.

Яким має бути вогнетривке скло для каміна

 

Головне завдання і особливість жаростійкого скла – захист предметів розташованих поруч з каміном від попадання на них іскор. Таким чином, скло підвищує безпеку при використанні каміна.

Фахівці, як правило, радять вибирати ламіноване скло по контуру периметра. Можна також приглушити відблиски від вогню, використовуючи тоноване скло. При пошкодженні жароміцного скла на ньому утворюється тріщина, але воно не розлетиться на дрібні осколки.

При експлуатації на камінне скло впливають екстремально високі температури, тому у такого скла високий коефіцієнт розширення:

– одинарне скло може витримати температуру до +760 градусів;

– подвійне скло витримує до +1000 градусів.

Товщина камінного скла – 4 мм, в промислових цілях використовують більш товсте скло. Також у скла можуть бути різні зовнішні параметри. Скло може бути рельєфним, прозорим або з нанесеним малюнком.

Вимоги для дверцята з термостійкого скла

Є ряд вимог яким повинні відповідати дверцята з жароміцним склом для каміна:

– несприйнятливість до вогню і високій спеці від вугілля;

– гарантувати безпеку;

– бути функціональною;

– мати привабливий дизайн.

Каміни зі скляними дверцятами є альтернативою повністю закритим конструкціям, які виглядають громіздко і служать як опалювальний пристрій. Камін зі скляними дверцятами виглядає легше, більш стильно і привабливо. Щоб камін з дверцятами був ще й практичним, рекомендуємо вибирати дверцята зі сталі з вогнетривким склом.

При виборі не забудьте врахувати такі критерії:

– вага дверцята з жароміцного скла близько 10 кг, це впливає на несучі характеристики дверного отвору;

– форма і розмір дверного отвору можуть бути будь-якими, але повинні бути зручними для використання каміна.

Як виглядає камінна дверцята?

Вогнетривке скло встановлюють в металеву, сталеву або чавунну раму. Перевагу віддають сталевим рамам, оскільки вони дають можливість зробити повноцінну подачу повітря необхідного для горіння, залишають більше простору для дизайну, виглядають сучасно і актуально. Також така рама виходить дешевше своїх чавунних аналогів. Для виготовлення скла використовують керамічну основу і кварц. Ручки можуть бути металевими або пластиковими, але обов’язково з урахуванням захисту їх від жару.

Розрізняють різні види жароміцного скла: боросилікатне, кварцове, загартоване. Перші ж скла для камінів просто піддавалися термообробці.

Етапи виробництва камінного скла:

– з огляду на такі характеристики як товщина і розмір майбутнього скла, відбувається плавлення скляної маси;

– щоб скло не мало відколів і тріщин, які можуть вплинути на його використання, відбувається полірування з використанням високої температури;

– фінальна обробка, яка і надає склу необхідну якість – жаропрочность.

Як вибрати дверцята з вогнетривким склом для каміна

 

Виділяють кілька видів камінних дверцят з жароміцних склом. Так які ж вони бувають?

– вставні – дверцята ставляться в один рівень з каміном і не виступають за його периметр.

– накладні – дверцята які виступають за межі основи каміна і мають межі, завдяки яким прилягають до основи каміна.

– призматичні – займають три грані каміна і дають максимальний огляд на все, що відбувається всередині.

– арочні – звичайно ж це про форму дверцят у вигляді арки.

– екранні – всі перераховані вище дверцята, оскільки вони замінюють нам екран і дають можливість спостерігати, що ж відбувається за склом.

Ще важливо врахувати, що дверцята бувають з різними способами відкривання:

-орні;

-розсувні;

-складні;

-що піднімаються, гільйотина.

Каміни з дверцятами з жароміцного скла – це стильний і практичний вибір. Вони наповнять ваш будинок затишком, і ви точно полюбите проводити час біля каміна всією сім’єю.

 Порада! При виборі вогнетривкого скла для вашого каміна звертайте увагу в першу чергу на його експлуатаційні характеристики і тільки після цього на зовнішні ознаки.

Порада! При виборі дверцят для каміна на замовлення ви можете додати варіанти декору на ваш розсуд, а також вибрати зручний саме для вас тип відкривання дверцят. Це дуже зручно і практично.

Порада! Рекомендуємо вибирати режим експлуатації з високою тягою, краще максимальною. Також стежте щоб топка була заповнена не повністю. Це допоможе знизити теплове навантаження.

Порада! Дверцята каміна можна очистити від кіптяви коли вони охолонуть. Багато виробників рекомендують використовувати засоби для миття скла без абразивних і твердих частинок. Також для камінних дверцят випускають спеціальні очисні засоби, які також можна використовувати.

Схожі статті

Кошик

0